Isabelle i mężczyźni
Isabelle i mężczyźni
Let the Sunshine In
Premiera: 28 czerwca 2018
reż. Claire Denis

Francja, 2017, 94 min

Isabelle (wspaniała Juliette Binoche w jednej ze swoich najlepszych ról) mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co sama może zaoferować. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Spotyka na swej drodze nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od radości i nadziei po zagubienie i smutek.

Komedia romantyczna o potrzebie bliskości i niełatwym nawiązywaniu relacji w dojrzałym wieku. Film otrzymał nagrodę SACD w sekcji Directors' Fortnight na festiwalu w Cannes w 2017 roku, zaś Juliette Binoche została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszej Aktorki. W filmie występują również Gerard Depardieu i Valeria Bruni Tedeschi.

Trailer
Media o filmie

Gazeta.pl: Juliette Binoche w jednej ze swoich najlepszych ról! "Przypomina raczej Casanovę i hedonistkę, choć jako kobieta woli się z tym nie obnosić"


Onet.pl: Wciąż zachwyca urodą, a kino ma dla niej mnóstwo ciekawych ofert. Juliette Binoche wprost mówi, że nie boi się starzenia - granie 20-latek dawno już ją znudziło. Chce uczyć się nowej, dojrzałej siebie, a jej zawód zdecydowanie temu sprzyja. Może dlatego ani trochę nie zwalnia i cały czas poszukuje nowych wyzwań


"Czy umiemy iść przez życie w pojedynkę?" - zastanawia się Juliette Binoche w wywiadzie z Anną Serdiukow w "Co Jest Grane 24"


Interia.pl: Gérard Depardieu i Juliette Binoche: Popis aktorstwa w filmie "Isabelle i mężczyźni"


Elle.pl: Do kin wchodzi film, w którym Juliette Binoche jako Isabelle – artystka, rozwódka, matka, Paryżanka - szuka prawdziwej miłości. Film zapowiadany jako komedia romantyczna jest adaptacją traktatu Rolanda Barthesa „Fragmenty dyskursu miłosnego”. Udaną


Interia.pl: "To Binoche i jedna z jej najdoskonalszych i subtelnie zarysowanych ról. Aktorka nasyca postać Isabelle sercem i nieokrzesanym erotyzmem" - tak krytycy oceniają najnowsze dzieło francuskiej reżyserki Claire Denis. U boku Juliette Binoche zobaczymy Gérarda Depardieu


Wp.pl: Nadzieja, oczekiwanie i miłosne rozczarowania. Isabelle (Juliette Binoche) jako kobieta dojrzała wie, czego chce. Czy znajdzie spełnienie w miłości?


Piotr Czerkawski na Filmweb.pl ocenia film na 8/10 gwiazdek: Sukces filmu to z pewnością zasługa Binoche, która wciela się w – jednocześnie irytującą i pełną wdzięku – bohaterkę błądzącą w poszukiwaniu dojrzałej miłości. W jeszcze większym stopniu „Isabelle i mężczyźni” stanowi triumf reżyserki Claire Denis.


Tomasz Jopkiewicz w Dwójce (Polskie Radio): Rola w tym filmie jest nieco przedwczesnym podsumowaniem wcieleń aktorki. To próba połączenia ról, które zagrała w kinie artystycznym i komercyjnym. Juliette Binoche w filmie Claire Denis dała prawdziwy popis swoich możliwości.


Dawid Konieczka (film.org.pl): "Isabelle i mężczyźni" nie jest pogodną komedią romantyczną o odnajdywaniu księcia na białym koniu, lecz poszukiwaniem złotego środka między idealizmem a zobojętnieniem. Denis potrafi czasem zakpić z pasywnej, niepozbawionej winy za swe nieszczęścia Isabelle, a czasem z empatią pochylić się nad jej przykrym położeniem.

 

ZamknijStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem sklepu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.