Niemiłość
Niemiłość
Loveless
Premiera: 1 lutego 2018
reż. Andriej Zwiagincew

Rosja/Francja/Belgia/Niemcy, 2017, 127 min

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), nominowany do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny , to obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i w kategorii Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” jest nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Film jest nominowany do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Polska premiera już 2 lutego! Dystrybutorem jest Against Gravity.

Trailer
Media o filmie

Anna Tatarska w "Co Jest Grane 24" ocenia "Niemiłość" na 6 gwiazdek! "Andriej Zwiagincew wraca w mistrzowskiej formie. Widzowi nigdy nie jest wszystko jedno, co dalej. Taki efekt mógł osiągnąć tylko twórca wybitny".


"Stopniując napięcie, klucząc, podsuwając fałszywe tropy, reżyser daje widzowi czas na doznanie pustki i wypełnienie jej" - pisze Tadeusz Sobolewski w "Gazecie Wyborczej".


Michał Walkiewicz na Filmweb.pl ocenia film ana 8/10 gwiazdek: Ze świetnie napisanych dialogów i kilku przeciągniętych scen wyłania się prawda o człowieku, który nie jest w stanie ani kochać, ani żyć bez miłości.


- “Niemiłość” bez dwóch zdań jest filmem wybitnym. Czekajcie na niego, bo warto - pisze Łukasz Knap na Wirtualnej Polsce i daje filmowi 9/10 gwiazdek.


Janusz Wróblewski w "Polityce": Najbardziej osobisty film znakomitego twórcy, nazywanego spadkobiercą Tarkowskiego, jest – jak wyznaje reżyser – częściowo zapisem zawiłości jego własnego życia.


Krzysztof Kwiatkowski w Weekend.gazeta.pl: Andriej Zwiagincew jest jednym z najważniejszych współczesnych reżyserów. Dzisiaj Andriej Zwiagincew rzadziej patrzy w niebo, a uważniej obserwuje polityczną i społeczną sytuację Rosji. Jego "Niemiłość" już w kinach!


 Piotr Czerkawski ocenia "Niemiłość" na 8/10 gwiazdek: Akcja znakomitej „Niemiłości” toczy się w świecie pozbawionym uczuć. Wbrew pozorom nie chodzi jednak o futurystyczną antyutopię, lecz dobrze znaną nam rzeczywistość


Katarzyna Janowska w Onet.pl: To jest film o środowisku w miarę zamożnych ludzi, mających dobrą pracę, dobre mieszkania, ale jednak nie mogących się wyrwać z wyobcowania, kokonu samotności, na którą sami siebie skazują


Darek Kuźma na Onet.pl: Andriej Zwiagincew jest po prostu reżyserem, którego warto znać, z którym warto się zmierzyć, zarówno intelektualnie, jak i emocjonalnie


 Tomasz Małecki o wyścigu po Oscary: "Niemiłość" już jest filmem wygranym. Filmem, który wryje się w serca, dusze i pamięć widzów na długie godziny po seansie, a kto wie, czy nie nawet na dni, tygodnie, miesiące.


"Być może we współczesnym kinie nikt nie ma tak nieprawdopodobnego talentu do pokazywania prawdy o świecie jak Andriej Zwiagincew" - możemy przeczytać na Naekranie.pl w zestawieniu najlepszych filmów roku. "W ekranowym budowaniu przypowieści Zwiagincew wydaje się mistrzem niedoścignionym."


"Nie mógłbym kręcić filmów poza krajem, w którym się urodziłem, wychowałem i żyję. On mnie ciągle inspiruje" -
wyznaje Andriej Zwiagincew Marioli Wiktor. Polecamy wywiad w
"Wysokich Obcasach Extra"!

ZamknijStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem sklepu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.