Oko na Julię
Oko na Julię
Eye on Juliet
Premiera: 19 lipca 2018
reż. Kim Nguyen

Kanada, 2017, 96 min.

Love story widziana z perspektywy… drona, w reżyserii Kima Nguyena, autora nominowanego do Oscara© filmu „Wiedźma wojny”.

Gordon (Joe Cole, znany z seriali „Peaky Blinders” i „Czarne lustro”) pracuje w amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za pomocą robota-drona bacznie obserwuje oddaloną o tysiące kilometrów okolicę z biura Detroit. Pewnego dnia na terenie patrolowanym przez Gordona zjawia się dziewczyna – Ayusha (Lina El Arabi), która zaczyna go intrygować. Chłopak postanawia śledzić ją za pomocą drona i dowiaduje się, że rodzina chce ją zmusić do zamążpójścia ze starszym mężczyzną. Ayusha jest zakochana w innym. Dziewczyna postanawia uciec, a Gordon decyduje się jej w tym pomóc. Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga Gordona bez reszty.

„Oko na Julię” to love story, gdzie zaawansowana technologia zbliża do siebie ludzi oddalonych o tysiące kilometrów, którzy w innych okolicznościach mogliby się nigdy nie spotkać.

Trailer
Media o filmie

Recenzja w "Co Jest Grane 24": Jeśli za kamerą staje Kim Nguyen, reżyser nominowanej do Oscara "Wiedźmy wojny” można spodziewać się filmu o niezwykłej wrażliwości tak emocjonalnej, jak i społecznej. Tak też się dzieje w "Oku na Julię".


Noizz.pl: Technologia nie zmienia uczuć, ale może zmienić bieg twojej historii. „Oko na Julię” to współczesna opowieść o Romeo i Julii i o tym, że człowiek może mieć więcej niż tylko jedną bratnią duszę​.


Interia.pl: "Widzę, że bardzo się kochacie, więc chciałbym wam pomóc" - takie słowa słyszy z "ust" drona główna bohaterka filmu Kima Nguyena "Oko na Julię".


Vice.com: Romeo i Julia w czasach romantycznej inwigilacji. W filmie „Oko na Julię” mężczyzna wykorzystuje technologiczne nowinki, by śledzić dziewczynę, która mu się podoba. Czy to przyszłość randkowania?


Wyborcza.pl: - Żyjemy w erze "połączeń", wszyscy się cały czas łączą z kimś innym, czymś wymieniają, głównie online, a jednak wcale więcej nie rozmawiamy, wręcz przeciwnie - odsuwamy się od siebie jako ludzie - mówi Annie Tatarskiej reżyser filmu "Oko na Julię" Kim Nguyen.


Filmweb.pl prezentuje ekskluzywny fragment filmu "Oko na Julię", w którym dwoje zakochanych w sobie ludzi planuje ucieczkę do Europy.


"Charaktery": To współczesna opowieść o tym, jak bardzo ludzie pragną kontaktu ze sobą, wzajemnego zrozumienia w środku tej zagmatwanej globalnej wioski, która jest tak niewielka, a potrafi tak bardzo nas dzielić.

 

ZamknijStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem sklepu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.