Paryż na bosaka
Paryż na bosaka
Lost in Paris
Premiera: 10 sierpnia 2017
reż. Dominique Abel, Fiona Gordon

Belgia/Francja, 2016, 84 min

Komedia „Paryż na bosaka” to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w Mieście Świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu – belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva – „Hiroszima moja miłość”, „Miłość”). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu „Paryż na bosaka”,  wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak miłość, wolność wyboru i solidarność.

 

Trailer
Media o filmie

Wp.pl: Takiej komedii o Paryżu jeszcze nie było


Paweł Mossakowski, "Co Jest Grane 24": Do uczuć mają prawo nawet najwięksi dziwacy i samotnicy


Piotr Czerkawski w Filmweb.pl: W pewnym sensie X muza zawsze brała stronę buntowników. Pewnie dlatego do "Paryża na bosaka" tak bardzo pasują – przytaczane przez krytyczkę Małgorzatę Sadowską – słowa portugalskiego reżysera Pedro Costy: "Kino należy do ulicy. Urodziło się na ulicy i na niej pozostaje, towarzysząc słabym. To nie jest pozycja walki. Tramp Chaplina zostaje z ludźmi, którzy potrzebują poezji, a nie pieniędzy". I ocenia film na 7/10 gwiazdek. 


Małgorzata Czop, Movieway.pl: "Paryż na bosaka" to wytrawne tango w addidasach. Szalone akrobacje na Wieży Eiffla i nieco stonowana inspiracja Michelem Gondry. Taneczne love story, w którym nieporadność i naiwność niesamowicie wzruszają, dając roześmiany promień nadziei na kolejny dzień.


Todd McCarthy, "Hollywood Reporter": Wyjątkowa slapstickowa komedia, inna niż wszystko, co znacie ze współczesnego kina!


Eric Kohn, "Indie Wire": Połączenie bajkowej estetyki i lawiny pomysłowych gagów. Uwodzące i zaraźliwe.


Eric Kohn, "Indie Wire": Niezwykły hołd dla Tatiego i Chaplina.


GazetaPrawna.pl: Komediowa lekkość lata. "Paryż na bosaka" w kinach 


Polskieradio.pl: "Paryż na bosaka", czyli znajomość ekscentryczna 


- Takich komedii na granicy burleski i absurdu jest w kinach już niewiele - mówi o obrazie „Paryż na bosaka” Artur Liebhart w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim w Programie Trzecim Polskiego Radia 
 

ZamknijStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem sklepu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.